Doprava ZDARMA
Kategorie
Značky
Doprava ZDARMA
 »  Beletrie  »  Detektivky a napětí  »  Bodyart Press  »  Smrtící medicína a organizovaný zločin - Jak velké farmaceutické firmy zkorumpovaly zdravotnictví (Gotzsche Peter C.)

Smrtící medicína a organizovaný zločin - Jak velké farmaceutické firmy zkorumpovaly zdravotnictví (Gotzsche Peter C.)

Toto zboží si právě prohlíží 15 zákazníků
Smrtící medicína a organizovaný zločin - Jak velké farmaceutické firmy zkorumpovaly zdravotnictví (Gotzsche Peter C.)

Smrtící medicína a organizovaný zločin - Jak velké farmaceutické firmy zkorumpovaly zdravotnictví (Gotzsche Peter C.)

Upozornit, až bude skladem
Můžete si aktivovat hlídacího psa, který Vás upozorní, až bude produkt naskladněn.
Kód: MDA.0545097 , EAN: 9788087525852

Parametry - Smrtící medicína a organizovaný zločin - Jak velké farmaceutické firmy zkorumpovaly zdravotnictví (Gotzsche Peter C.)

Značka Bodyart Press
Počet stránek 380
Datum uvedení 31.03.2022
Hmotnost 0,5 Kg
Typ produktu Knihy - paperback
ISBN 978-80-87525-85-2

Hodnocení knihy dle CBDB

Hodnocení knihy
 

Popis - Smrtící medicína a organizovaný zločin - Jak velké farmaceutické firmy zkorumpovaly zdravotnictví (Gotzsche Peter C.)

Mnozí z těch, kteří si tuto knihu přečtou, se budou ptát, zda autor nepřehání, když naznačuje, že aktivity farmaceutického průmyslu se rovnají organizovanému zločinu. Charakteristika organizovaného zločinu, racketeering, je v americkém právu definována jako jednání spočívající v opakovaném páchání určitých druhů trestné činnosti, včetně vydírání, podvodů, federálních drogových trestných činů, úplatkářství, zpronevěry, maření výkonu spravedlnosti, bránění prosazování práva, ovlivňování svědků a politické korupce. Autor předkládá důkazy, z nichž většina je podrobná, na podporu svého tvrzení, že farmaceutické společnosti jsou vinny z většiny těchto trestných činů. Odvětví farmaceutického průmyslu se již mnohokrát dostalo do sporu s Americkým ministerstvem spravedlnosti v případech, kdy byly společnostem uloženy miliardové pokuty. Autor podrobně popisuje 10 největších společností, ale je jich mnohem více. Je také pravda, že se provinily opakovaně, protože si možná spočítaly, že z nedodržování zákonů a placení pokut plynou velké zisky. Pokuty lze považovat za "náklady na podnikání", podobně jako je třeba platit za teplo, světlo a nájem. Pharma-Průmysl zabíjí mnoho lidí, mnohem více než mafie. Vskutku, statisíce lidí jsou každoročně zabity léky na předpis. Mnozí to budou považovat za téměř nevyhnutelné, protože léky se používají k léčbě nemocí, které samy o sobě zabíjejí. Protiargumentem však je, že přínosy léků jsou přehnané, často kvůli závažnému zkreslení důkazů, které za léky stojí, což je "zločin", který lze s jistotou připsat na vrub farmaceutickému průmyslu. Kniha nenechává lékaře a akademiky uniknout vině. Skutečně lze namít-nout, že farmaceutické společnosti dělají to, co se od nich očekává při maximalizaci finančních výnosů pro akcionáře, ale lékaři a akademici mají mít vyšší poslání. Zákony, které vyžadují, aby společnosti deklarovaly platby lékařům, ukazují, že velmi vysoký podíl lékařů je zavázán farmaceutickému průmyslu a že mnozí z nich dostávají šestimístné částky za poradenství společnostem nebo za přednášky v jejich prospěch.

Pokud není uvedeno v popisku jinak, cena se vztahuje na 1 ks produktu.

Recenze čtenářů

Komentáře ke knize
Máte dotaz k tomuto produktu?
499 Kč
 
Platební metody
Dopravci
Sledujte nás